Trabzonspor Gerçekle Yüzleşmeli

Trabzonspor son 2,5 yıldır Trabzonspor’u değerlerinden ayıran,  Trabzonspor’u değersizleştirme noktasında tarihte hiç olmadığı kadar mahir davranan, gerçeklerden ve Trabzonspor gerçeklerinden koparak taklitçi ve işe yaramaz politikalar güden, akılcılığı bir kenara bırakmış, ekonomik gerçekleri sloganlarla kapatarak ötelemeye çalışan, hasbelkader (!) oturduğu koltuğu elinden kaptırmamak için türlü hileler peşinde koşan bir başkanın ve onun çıkarcı tayfasının işgali altındaydı.

Kendi adıma bu gidişatı engellemek için Milgram Deneyi ve Trabzonspor ;İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Hataları ve Yalanları; Trabzonspor’un Ekonomik Durumunun Tuhaf ve Acıklı Hikayesi yazılarımdan her gün daha da beter yaklaşmakta olan felaketin haberciliğini üstlenmiş ve uyarılarda bulunmaya çalışmıştım.

Şükür ki, Trabzonspor delegeleri 6 Aralık 2015 tarihinde yapılan Kongre’de Kulübün hem tarihine hem de geleceğine sahip çıktı ve bir umut ışığı belirdi. Ancak ortada bulunan mevcut durum süper güçleri olan büyük bir kahramanın, sihirli değneği ile dokunacağı ve düzelteceği bir masal atmosferi değil. Gerçeğin ta kendisi ile yüzleşmek zorunda Trabzonspor. Ve gerçekle yüzleştikten sonra önündeki çok zorlu bir süreci akıllı, sabırlı ve geçmişten ders alan adımlarla yürütmeli. Pembe tablolar çizmenin şu anda ne bir anlamı ne de bir karşılığı var.

Yoksa siz,

Trabzonspor camiası çapsız, basiretsiz, beceriksiz, yalancı ve kapasitesiz bir başkanın yönetiminde 2,5 yıl geçirmesinin bedelini ödemeyecek mi sandınız?

Yoksa siz,

2,5 yıllık bu tahribatın, her anlamda ve her alanda çöküşün, açık bir şekilde ortaya çıkmış manevi yıpranmışlığın, kulübün nefes almasını bile zor hale getiren ekonomik tükenmişliğin 1 ay içerisinde hiçbir şey olmamış gibi, bir kahramanın sihirli değneğiyle düzeleceğini mi sandınız?

Gerçeklere uyanmanın zamanı geldi de geçiyor.